Każdy z nas ma swoje ulubione ubrania, które darzy sporym sentymentem. Kiedy jedno z nich ulegnie poważniejszemu zabrudzeniu, a plama nie zejdzie w praniu, to może to być dla nas dość przykre. Dlatego też warto dowiedzieć się nieco więcej o tym, w jaki sposób radzić sobie z takimi problemami.

Niektóre rodzaje plam można doprać tylko wtedy, kiedy są jeszcze mokre. Jeśli więc zabrudzimy w ten sposób ubranie i dopiero po fakcie zaczniemy zastanawiać się, co zrobić z tym fantem, to może być już za późno i nasza ulubiona koszula będzie musiała zostać wyrzucona. Za przykład może posłużyć tutaj farba emulsyjna – praktycznie nieusuwalna po zaschnięciu. Również atrament, krew czy też ketchup dobrze jest od razu zaprać.

Trzeba również posiadać świadomość, że zwykły proszek do prania nie poradzi sobie ze wszystkimi rodzajami zabrudzeń. Czasami lepiej od niego podziała spirytus, a nawet sok z cytryny. W bardzo interesujący sposób usuwa się gumę do żucia, która przykleiła się do ubrania – najlepiej jest włożyć je do zamrażalnika, a potem wykruszyć.

Jak widać, czasami nie jest łatwo wpaść na skuteczny sposób usunięcia plamy (kto by pomyślał, żeby wkładać ubranie do zamrażalnika?). Konieczne zdaje się więc zapoznanie z różnego rodzaju poradnikami, które znajdziemy chociażby w sieci, lub też zasięgnięcie opinii osoby znającej się na wywabianiu plam.

prana kanap Wrocław www.bale.szczecin.pl