Pranie

Pranie
www.das-ryby.com.pl

Zrobić pranie potrafi większość z nas, ponieważ w dzisiejszych czasach jest to banalnie proste. Wystarczy tyko przeczytać instrukcję obsługi pralki i odpowiednio posegregować rzeczy.

Niestety, nie wszystkie plamy można usunąć poprzez zwykłe pranie. Niektóre zabrudzenia nie zejdą z ubrań nawet po kilku praniach. Warto dowiedzieć się, jak należy w takich sytuacjach postępować.

Nie ma uniwersalnego sposobu usuwania uporczywych plam. Inaczej należy postępować z zabrudzeniami farbą, inaczej z plamami po krwi, a jeszcze inaczej ze śladami po ketchupie. Mało tego, zastosowanie niewłaściwych środków może czasem pogorszyć sytuację.

Najtrudniej „walczy” się z plamami, które wymagają od nas natychmiastowej reakcji, czyli z takimi, których nie da się doprać po zaschnięciu. Dobrym przykładem jest tutaj farba emulsyjna, po pewnym czasie praktycznie nieusuwalna z tkanin.

Również wspominane ketchup i krew dobrze jest od razu spróbować wyczyścić, bo później możemy mieć już z tym spory kłopot. Zupełnie inaczej powinniśmy podejść na przykład do gumy do żucia, która przykleiła się do ubrania. Taki ciuch trzeba włożyć do zamrażalnika i potrzymać go tam przez pewien czas, żeby skruszał.

Dlaczego warto jest poznać sposoby usuwania plam? A chociażby dlatego, żeby nie marnować czasu na bezproduktywne zabiegi czyszczące, które i tak nie przyniosą spodziewanych efektów.

bezpieczeństwo informacji administrator bezpieczeństwa informacji administracja bezpieczeństwa informacji narzędzia compliance

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *