www.das-ryby.com.pl

Zrobić pranie potrafi większość z nas, ponieważ w dzisiejszych czasach jest to banalnie proste. Wystarczy tyko przeczytać instrukcję obsługi pralki i odpowiednio posegregować rzeczy.

Niestety, nie wszystkie plamy można usunąć poprzez zwykłe pranie. Niektóre zabrudzenia nie zejdą z ubrań nawet po kilku praniach. Warto dowiedzieć się, jak należy w takich sytuacjach postępować.

Nie ma uniwersalnego sposobu usuwania uporczywych plam. Inaczej należy postępować z zabrudzeniami farbą, inaczej z plamami po krwi, a jeszcze inaczej ze śladami po ketchupie. Mało tego, zastosowanie niewłaściwych środków może czasem pogorszyć sytuację.

Najtrudniej „walczy” się z plamami, które wymagają od nas natychmiastowej reakcji, czyli z takimi, których nie da się doprać po zaschnięciu. Dobrym przykładem jest tutaj farba emulsyjna, po pewnym czasie praktycznie nieusuwalna z tkanin. Warto wykorztystać czasami nakładki higieniczne na deskę sedesową

Również wspominane ketchup i krew dobrze jest od razu spróbować wyczyścić, bo później możemy mieć już z tym spory kłopot. Zupełnie inaczej powinniśmy podejść na przykład do gumy do żucia, która przykleiła się do ubrania. Taki ciuch trzeba włożyć do zamrażalnika i potrzymać go tam przez pewien czas, żeby skruszał.

Dlaczego warto jest poznać sposoby usuwania plam? A chociażby dlatego, żeby nie marnować czasu na bezproduktywne zabiegi czyszczące, które i tak nie przyniosą spodziewanych efektów.

narzędzia compliance bhp zabrze