www.klubdutkiewicza.pl

Czasami zdarza się, że nasz ulubiony ciuch pobrudzi się, a plamy nie zejdą po normalnym praniu. Oczywiście, nie powinniśmy od razu wyrzucać tej części garderoby – zawsze warto „powalczyć” z plamą. Można przy tym korzystać ze specjalistycznych środków czyszczących lub też ze sprawdzonych domowych metod.

Przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze to, że niektóre rodzaje plam należy usuwać zaraz po ich pojawieniu się na ubraniu. Po pewnym czasie pozbycie się ich może okazać się dużo trudniejsze, a nawet niemożliwe.

Przykładowo zabrudzenia atramentem najlepiej jest od razu włożyć do zimnej wody i wypłukać. Co ciekawe, w ich wywabieniu pomocny może okazać się zwykły sok z cytryny. rainbow ubrania zabrudzone ketchupem również należy włożyć do chłodnej wody, a potem zamoczyć w płynnym detergencie.

Jeśli to nie przyniesie spodziewanego efektu, to wówczas warto zastosować spirytus metylowy, jeśli oczywiście mamy taki środek pod ręką. Również plamy zrobione farbą emulsyjną należy błyskawicznie wyczyścić. Kiedy zaschną stanie się to już praktycznie niemożliwe.

Jest wiele rodzajów plam i dlatego można by jeszcze długo rozpisywać się na temat skutecznych sposobów ich usuwania. Wiedzę na ten temat możemy czerpać chociażby z Internetu, gdzie znajduje się wiele stron z tego typu poradami. Także w prasie pojawiają się czasem artykuły na ten temat.

dostawa butli